STRONA GŁÓWNA
USTAW JAKO STARTOWA
DODAJ DO ULUBIONYCH


PORADNIK
GPS
KONTAKT
REFERENCJE
CENNIK
SKLEP


GRUPY PRODUKTÓW:
 Piloty / Obudowy pilotów
 AUTO-ELEKTRONIKA
 Układy scalone OBD2
 Usługi
   Poradnik:
 O systemie lokalizacji i odzysku pojazdu
Radiowy system lokalizacji i odzyskiwania pojazdów jest aktualnie najskuteczniejszym na świecie orężem w walce ze złodziejami samochodów.
Najlepszym w Europie systemem jest system opracowany przez norweskich konstruktorów  z firmy Guard System.
Guard System jest firmą założoną w Skandynawii w 1992 roku, w Polsce działa od 1997 roku, w chwili obecnej działa na terytorium całej Polski. Guard System ASA posiada ponad 15000 użytkowników. W Skandynawii przeprowadzane są średnio dwie operacje namierzania tygodniowo. Dzięki naszemu systemowi ponad 90 % skradzionych obiektów jest odzyskiwanych w dniu kradzieży.
          Guard System jest najlepszym na rynku system śledzenia i odszukiwania opartym na zaawansowanej technologii radiowej i nie jest zależny od technologii GSM/GPS. Wykorzystywany jest do bardzo dokładnego i efektywnego namierzania i odszukiwania skradzionych obiektów znajdujących się nawet wewnątrz budynków i kontenerów.
Działanie systemu polega na lokalizowaniu nadajnika radiowego ukrytego w skradzionym pojeździe za pomocą tzw. komputera śledzącego umieszczonego w samochodzie, śmigłowcu lub samolocie lokalizującym.  Sygnał z modułu odbierany  bezpośrednio przez komputer śledzący pozwala na zlokalizowanie i zidentyfikowanie skradzionego pojazdu precyzyjnie, nawet jeśli stoi w szeregu identycznych aut. Lokalizacja jest możliwa w każdych warunkach. Podziemne garaże, tunele, wąskie uliczki z wysoką i gęsta zabudową, kontenery nie przeszkadzają w precyzyjnym zlokalizowaniu pojazdu.Systemy GPS w tych warunkach nie działają. Blokowanie i zakłócanie sygnału przez złodzieji jest również nieskuteczne.
 Popularne w tej chwili systemy GPS nie sprawdzaja się w tej roli.
W przypadku systemów GPS odpowiednio wyposażeni złodzieje mogą zablokować działanie systemu i lokalizacja nie będzie możliwa.
Nie jest to wada systemów GPS lokalizacji i monitorowania pojazdów.
 Ich główne przeznaczenie jest inne. Służą one do zarządzanie pojazdami a nie do ich ochrony. Funkcje ochronne są traktowane w tych systemach jako dodatek.
Dzięki systemowi monitorowania GPS możesz zobaczyć gdzie jest Twój samochód i pokazać to Twoim znajomym, możesz także zobaczyć gdzie znajduje się samochód Twojej dziewczyny lub w jakim miejscu przebywa Twój znajomy. Jednak w przypadku kradzieży system GPS jest zupełnie nie przydatny. GPS potrzebuje podłączenia do widocznej anteny, czystego połączenia z satelitami z których sygnały są wystarczajace do lokalizacji ale bardzo łatwe do zablokowania (nie działa  zatem w stalowych kontenerach czy parkingach podziemnych). Systemy GPS wymagają również podłączenia do zewnętrznego źródła zasilania a więc do samochodowego układu zasilania w tym akumulatora. Zainstalowanie systemu monitorowania GPS wymaga jego podłaczenia do instalacji elektrycznej samochodu, co w nowoczesnych z elektronizowanych samochodach powoduje zakłocenie dzialania ich elektroniki.
Guard System rozwiązuje ten problem !!!

Moduł GuardSystem jestw stanie namierzyć skradziony obiekt z dokładnością około 2-3 centymetrów zarówno w kontenerach jak i w budynkach. Moduł GS ma własne źródło zasilania.  Moduł nie wymaga podłaczenia do instalacji elektrycznej pojazdu. 
Pojazdy nie tracą gwarancji z tytułu ich zainstalowania. Japonski koncern Toyota wybrał Guard System do zabezpieczania aut sprzedawanych w Europie w krajach gdzie statystycznie jest duzo kradziezy. 
Pomimo  nie podłaczania modułu do instalacji elektrycznej, zainstalowanie systemu wymaga wysokich umiejetnosci i jest wykonywane przez autoryzowanych , specjalistycznie przeszkolonych i wyposazonych w odpowiedni sprzet techników. Montaż jest poufny. Poza GuardSystem nikt nie wie gdzie zainstalowany jest w pojezdzie moduł. Moduł Guard jest  wodoodporny, ma certyfikat IP-67, posiada również znak bezpieczeństwa B, oznaczenie odpowiadające wymaganiom europejskim EC oraz ocenę skuteczności PIMOT?u. System jest na liście Systemów Specjalnych PZU, co umożliwia uzyskanie  do 10 % zniżki z części kradzieżowej AC. Również w TU Allianz,  zamontowanianie w pojeździe systemu namierzania GuardSystem  stanowi podstawę do uzyskania 20 % zniżki w ubezpieczeniu Autocasco.
             Guard System posiada również zaawansowaną kontrolę granic, klient GS jest informowany poprzez SMS o zbliżaniu się jego samochodu do granicy. Jeśli samochód został skradziony, właściciel kontaktuje się z Policją i centralą GuardSystem. W ciągu następnej godziny uruchamiana jest procedura namierzania i poszukiwania. GuardSystem kontroluje i zarządza wszystkimi etapami operacji namierzania. Posiadamy własne centrum alarmowe, samochody, specjalnie przeszkolony personel oraz własne samoloty. Guard System posiada również autoryzowanych dilerów/instalatorów na terenie całej Polski.

Nieważne ile alarmów oraz systemów zabezpieczeń jest zainstalowanych w samochodzie - to i tak nie powstrzyma potencjalnego złodzieja przed kradzieżą samochodu. Ponad 95% skradzionych samochodów, zabezpieczonych GuardSystem, zostało odnalezionych TEGO SAMEGO DNIA !!! Dlaczego wybór GuardSystem jest najlepszy:

1. Wysokie zniżki w Towarzystwach Ubezpieczeniowych

2. Ponad  95 % obiektów zabezpieczonych przez GuardSystem  zostało odnalezionych w dniu kradzieży.

3. Brak ingerencji w elektronikę pojazdu, moduł nie pobiera prądu z akumulatora pojazdu - " zero kłopotów" serwisowych z autem

4. Dyskretna ochrona- nikt nie wie gdzie jeździsz, w odróżnieniu od systemów GPS, które pozbawiają właścicieli aut prywatności. Czy chcesz być śledzony ? GuardSystem nie śledzi Ciebie ale skutecznie odnajdzie w razie kradzieży twoje auto.

5. Komfortowe użytkowanie auta.   GuardSystemem nie wymaga obsługi, nie ma fałszywych alarmów , nie ma telefonów niepokojących właściciela. Inteligentna technologia dla inteligentnych - GuardSystem uznawany jest za najskuteczniejszy system do walki ze złodziejami pojazdów. W Europie doceniono jego walory i skuteczność i uznano za najbardziej efektywny system odszukiwania pojazdów. Guard System zaufali  nawet Japończycy z Toyoty i montują go do swoich luksusowych samochodów pod nazwa ToyotaGuard. Jeśli ktoś ma drogie luksusowe auto to najlepszym strażnikiem będzie GuardSystem. Więcej informacji znajdziesz na tej samej stronie www.certus.pl


 


Copyright © 2003 by Certus, e-mail: biuro@certus.pl, Design by Advert