STRONA GŁÓWNA
USTAW JAKO STARTOWA
DODAJ DO ULUBIONYCH


PORADNIK
GPS
KONTAKT
REFERENCJE
CENNIK
SKLEP


GRUPY PRODUKTÓW:
 Piloty / Obudowy pilotów
 AUTO-ELEKTRONIKA
 Układy scalone OBD2
 Usługi
   Poradnik:
 O znakowaniu pojazdów

System AUTODOT skierowany jest do właścicieli pojazdów mechanicznych, funkcjonuje już w kilku państwach Unii Europejskiej   a obecnie wprowadzany jest również w Polsce. AUTODOT to połączenie kilku różnego rodzaju biernych zabezpieczeń w jedno, przez co staje się produktem bardzo skutecznym i niemożliwym do podrobienia. Produkt ten łączy w sobie najnowocześniejszą technologię wykorzystywaną przy produkcji, jakość wykonania na najwyższym poziomie, trwałość (gwarancja 20 lat) oraz cenę dostępną dla wszystkich zmotoryzowanych.

Samochód zabezpieczony Systemem AUTODOT OCIS nie ma żadnej wartości dla złodzieja. Nawet jedna mikrocząsteczka OVDot z numerem identyfikacyjnym stanowi koronny dowód w postępowaniu sądowym i sprawi, że samochód wróci do prawowitego właściciela!

Zabezpieczenie polega na naniesieniu metodą natryskową na ważniejsze elementy pojazdu około 15.000 mikrocząsteczek (każda z alfanumerycznym kodem PIN). Cząsteczka ma wielkość 0,4mm i jest niemożliwa do usunięcia środkami chemicznymi. Każdemu oznakowanemu pojazdowi odpowiada jeden niepowtarzalny numer PIN, łącznie z identyfikacją państwa (np. PL 156AKK). Nierozłączną częścią systemu jest również komplet sześciu naklejek holograficznych z takim samym numerem PIN (odczytywanym w przypadku kontroli drogowej). Naklejki te są niemożliwe do przeniesienia - próba przeniesienia = zniszczenie. 5 naklejek umieszczanych jest na pojeździe a 1 na dokumencie potwierdzającym oznakowanie, rejestrację w systemie OCIS (Open Car Information System) i świadcząca o autentyczności dokumentu. Dodatkowo na dwóch szybach pojazdu umieszcza się naklejki prewencyjno-informacyjne.

Wprowadzenie jednolitego systemu znakowania w całej Europie przyczyni się do prostszej i szybszej identyfikacji pojazdów oraz znacznego spadku kradzieży aut.

Zalety systemu AUTODOT OCIS

- zniechęcenie przestępcy do kradzieży pojazdu,
- ograniczenie zmiany identyfikacji skradzionych pojazdów
  i w ten sposób uniemożliwienie ich ponownego wprowadzenia   na rynek wtórny,
- umożliwia łatwą identyfikację pojazdu, wszystkich ważniejszych   części oraz uniemożliwia podmianę elementów w pojazdach,
- udowadnialna sądowo tożsamość i identyfikacja pojazdu,
- odnalezienie pierwotnego właściciela skradzionego pojazdu,
- zwiększenie sprzedawalności starszego pojazdu,
- reprezentuje zabezpieczenie pojazdu cenowo dostępne
  dla wszystkich zmotoryzowanych. (195zł-240zł netto, łącznie
  z wykonaniem usługi znakowania)

Systemem AUTODOT OCIS można zabezpieczyć nie tylko nowe pojazdy, ale również używane a także samochody ciężarowe, specjalne, motory, maszyny budowlane, ciągniki rolnicze, łodzie i jachty.Copyright © 2003 by Certus, e-mail: biuro@certus.pl, Design by Advert