STRONA GŁÓWNA
USTAW JAKO STARTOWA
DODAJ DO ULUBIONYCH


PORADNIK
GPS
KONTAKT
REFERENCJE
CENNIK
SKLEP


GRUPY PRODUKTÓW:
 SZERMIERKA
 BRIGADE
 Zestawy wizyjne
 Wideorejestratory
 Alarmy cofania
 GPS ZARZˇDZANIE FLOTˇ
 GPS monitoring i lokalizacja
 TELEFON W SAMOCHODZIE
 Zestawy bluetooth Parrot
 Akcesoria zestawy Parrot
 Aktualizacja oprogramow.
 Akcesoria zestawy GSM
 GANNET GUARD SYSTEMS
 GANNET GUARD odnalezienia
 Radiopowiadomienia
 GSM komunikator alarm
 Blokady mechaniczne
 ZNAKOWANIE POJAZDÓW
 Znakowanie AutoDot
 AKCESORIA OCHRONA
 Akcesoria instalacyjne
 Czujniki alarmowe
 Syreny
 Piloty / Obudowy pilotów
 KOMFORTOWY SAMOCHÓD
 Czujniki parkowania
 Sygnalizatory cofania
 Przetwornice DC/AC
 Automaty ¶wiateł
 Przetwornice DC/DC
 CENTRALNE ZAMKI
 Specjalizowane 12V
 AUTO-ELEKTRONIKA
 Układy scalone OBD2
 Usługi
GPS

POLEĆ ZNAJOMYM USTAW JAKO STARTOWĄ DODAJ DO ULUBIONYCHDoradca GPS

Jeśli masz pytanie prześlij go naszemu Doradcy

Najczęściej zadawane pytania (FAQ):


 1. Jak mogę się dowiedzieć gdzie jest mój samochód używając systemu Liberty GPS?
 2. Ile kosztuje montaż pozycjonera Liberty SKY ?
 3. Czym można uzasadnić wysokie koszty korzystania z systemu ?
 4. Czy montując pozycjoner Liberty SKY mogę stracić gwarancję na nowy samochód ?
 5. Czy pozycjoner jest widoczny w samochodzie?
 6. Jaka jest różnica pomiędzy abonamentami "Ochrona", "Ochrona i mini logistyka" oraz "Ochrona i logistyka" ?
 7. Co to jest raport i jak działa ?
 8. Ile może kosztować zabezpieczenie mojego samochodu ?
 9. Kogo informujecie o kradzieży pojazdu ?
 10. Co się stanie jeśli pojazd wjedzie na podziemny parking ?
 11. A jeśli pojazd zostanie wywieziony na lawecie bez uruchomienia silnika ?

   
 1. Jak mogę się dowiedzieć gdzie jest mój samochód używając systemu Liberty GPS?

  Doradca:
  Nasz system umożliwia dostęp do lokalizacji pojazdu na dwa sposoby:
  1. Poprzez telefon komórkowy (dowolny krajowy operator) za pomocą funkcji SMS. Wysyłając SMS o określonej treści pod numer, znany tylko użytkownikowi systemu, otrzymuje się aktualną lokalizację samochodu. Lokalizacja jest opisana w następujący sposób:
  - numer rejestracyjny samochodu
  - czas i data lokalizacji
  - nazwa miasta w którym pojazd się znajduje
  - odległość od trzech najbliższych ulic
  (w terenie nie zbudowanym będzie to odległość od trzech najbliższych miejscowości)
  - prędkość chwilowa
  Taka usługa kosztuje 1 PLN netto jeśli kierujemy zapytanie o aktualną pozycję pojazdu lub 0,5 PLN netto gdy pytamy o ostatnią, zarejestrowaną pozycję pojazdu.
  2. Poprzez Internet - logując się poprzez każdy komputer podłączony do sieci na stronie http//:gps.liberty.com.pl lub http//:gps.liberty.pl. Każdy użytkownik systemu posiada dostęp do aktualnej lokalizacji pojazdu lub do historii ostatnich pozycji. Dodatkowo, możliwa jest wizualizacja lokalizacji na szczegółowej mapie wektorowej.

  UWAGA: logowanie do systemu i przeglądania archiwum lokalizacji - GRATIS 2. Ile kosztuje montaż pozycjonera Liberty SKY ?

  Doradca:
  Wpływa na to kilka istotnych czynników:

  - rodzaj samochodu, w którym urządzenie ma być montowane - koszt montażu w samochodzie osobowym jest inny niż w samochodzie dostawczym lub ciągniku siodłowym. Im większy samochód tym wyższy koszt montażu. Szacunkowe koszty montażu w samochodzie osobowym to 450 - 700 PLN netto, w samochodzie dostawczym 550 - 800 PLN w ciągniku siodłowym od 650 - 900 PLN netto. W/w ceny podlegają negocjacjom i są uzależnione od indywidualnych ustaleń z zakładem serwisowym,

  - abonament (z ochroną lub bez ochrony) - montaż bez opcji ochrony bywa z reguły tańszy bowiem nie wymaga montażu czujników UOP oraz innych elementów wymaganych przy Programie Ochrony Pojazdu. Montaż bez ochrony, tzw. montaż podstawowy to podłączenie pozycjonera Liberty SKY tylko do zasilania. W samochodzie osobowym taki montaż można wykonać w cenie już od 300 PLN netto.

  - ilość czujników - pozycjoner Liberty SKY może być zintegrowany z systemem czujników otwarcia spustu paliwa, przestrzeni ładunkowej, czujników ruchu oraz innych. Koszt montażu urządzeń do monitorowana przestrzeni ładunkowej w naczepie wynosi ok. 1000 PLN netto.

  UWAGA: Niniejsza informacja zawiera ceny średnie. W zależności od rodzaju pojazdu oraz miejsca, w którym wykonuje się montaż (ASO, serwis Liberty GPS), powyższe ceny mogą się wahać. 3. Czym można uzasadnić wysokie koszty korzystania z systemu ?

  Doradca:
  Cena systemu, a w szczególności instalowanego w pojeździe pozycjonera, odzwierciedla jakość oraz stopień technicznego zaawansowania naszego produktu. Warto nadmienić, iż koszt produkcji pozycjonera najnowszej generacji (Sky P3) przewyższa cenę widniejącą w naszym cenniku. Liberty Poland S.A. subwencjonuje oferowane pozycjonery porównywalnie do operatorów telefonii komórkowej, którzy sprzedają telefony za symboliczną złotówkę.
  Ponadto, nasze pozycjonery podlegają specjalistycznym testom na sprawność funkcjonowania w ekstremalnych warunkach gdyż właśnie takie jakie panują w samochodzie. Gwałtowne skoki temperatur, drgania, kurz itp. pociągają za sobą konieczność stosowania przez nas materiałów i komponentów najwyższej jakości.
  Reasumując, cena pozycjonera jest stosunkowo niska i odpowiada jego użytkowym walorom i europejskim standardom jakości.


   
 4. Czy montując pozycjoner Liberty SKY mogę stracić gwarancję na nowy samochód ?

  Doradca:
  Nie, ponieważ jako jeden z nielicznych, pozycjoner Liberty SKY jest urządzeniem, które nie ingeruje w elektronikę samochodu. Montaż pozycjonera ogranicza się do podłączenia zasilania samochodu i w żaden sposób nie ingeruje w jego strukturę. 5. Czy pozycjoner jest widoczny w samochodzie?

  Doradca:
  Pozycjoner jest całkowicie niewidoczny i, wraz z antenami, starannie ukryty.
  Pojazd nie jest w żaden sposób oznakowany. Dostęp do zamontowanego w aucie pozycjonera autoryzowanemu serwisowi zajmuje około 3 godzin. 6. Jaka jest różnica pomiędzy abonamentami "Ochrona", "Ochrona i mini logistyka" oraz "Ochrona i logistyka" ?

  Doradca:
  Abonament Ochrona - jest przeznaczony dla klientów, którzy chcą jedynie chronić swoje pojazdy przed kradzieżą. Podczas rutynowej eksploatacji ani klient ani stacja monitorowania nie mogą lokalizować samochodu. Monitorowanie pozycji pojazdu jest możliwe jedynie po uruchomieniu przez klienta alarmu za pomocą czerwonego przycisku lub przy braku autoryzacji wejścia do samochodu (np. kradzież). Dopiero wówczas stacja monitorowania otrzymuje aktualną pozycję pojazdu i przystępuje do realizacji procedury alarmowej.
  Ochrona i mini logistyka - poza opcją ochrony pojazdów, abonenci otrzymują bezpłatny dostęp do aplikacji internetowej, która zawiera mapy Polski i Europy służące do wizualizacji wybranych lokalizacji. W ramach tego abonamentu użytkownicy mogą lokalizować pojazdy (tj. pytać o ich aktualną pozycję) poprzez Internet lub SMS (1 PLN netto za pojedynczą lokalizację). Ponadto, co 16 godzin abonent otrzymuje raport zawierający do 26 lokalizacji pojazdu oraz 14-dniową historię przebiegu pojazdu.
  Ochrona i logistyka - jak wyżej jednak w tej opcji użytkownicy otrzymują 6 raportów w ciągu doby. Każdy raport zawiera do 26 lokalizacji pojazdu. Ponadto abonent otrzymuje historię przebiegu pojazdu z minionych 31 dni. 7. Co to jest raport i jak działa ?

  Doradca:
  Raport to wykaz 26 lokalizacji pojazdu wysyłany co 4 lub 16 godzin (w zależności od rodzaju abonamentu). Przykładowo, w abonamencie Ochrona i logistyka pozycjoner co 9 minut rejestruje swoją lokalizację w pamięci wewnętrznej (nie wysyła jej do systemu). Co 4 godziny pozycjoner wysyła zapamiętane lokalizacje do systemu. A zatem, co 4 godziny użytkownik otrzymuje raport z 26 lokalizacjami samochodu rejestrowanymi co 9 minut.
  Jeżeli użytkownikowi pozostały np. jeszcze 2 godziny do nadejścia kolejnego raportu a życzy sobie sprawdzić aktualną pozycję samochodu może tego dokonać wykorzystując funkcję "pytanie o aktualną pozycję pojazdu".
  Nadzwyczajne zapytanie o aktualną pozycję nie wstrzymuje otrzymania rutynowego raportu w przewidzianym czasie. 8. Ile może kosztować zabezpieczenie mojego samochodu ?

  Doradca:
  Opłaty są następujące (ceny netto):
  Pozycjoner 1499 PLN lub 1999 PLN
  Opłata aktywacyjna 200 PLN
  Montaż koszt ustalany indywidualnie
  Akcesoria (akumulator) 50 PLN
  Miesięczny abonament 99 PLN lub 130 PLN

  Dodatkowo można wyposażyć pojazd w czujnik ruchu DPS. Koszt: 220 PLN.
  Szczegóły w cenniku. 9. Kogo informujecie o kradzieży pojazdu ?

  Doradca:
  Najpierw właściciela, potem jednostkę policji najbliższą miejscu zdarzenia. 10. Co się stanie jeśli pojazd wjedzie na podziemny parking ?

  Doradca:
  System czuwa nad naruszeniem autoryzacji. Jeśli takie naruszenie nastąpi system wysyła informację o zaistniałym fakcie poprzez sieć GSM wraz z ostatnią lokalizacją pojazdu. 11. A jeśli pojazd zostanie wywieziony na lawecie bez uruchomienia silnika ?

  Doradca:
  Sytuacji takiej można zapobiec montując czujnik DPS, który monitoruje nieautoryzowane przemieszczenia pojazdu.Wyprzedaże

Subskrypcja:


Podaj adres e-mail, aby otrzymywać informacje o nowo?ciach:
 

Partnerzy:
Copyright © 2003 by Certus, e-mail: biuro@certus.pl, Design by Advert